مشخصات یک کارت ویزیت خوب چیست؟

کارت ویزیت یا همان Business Card، همواره جزء جدانشدنی لوازمی است که یک فرد حرفه‌ای همراه خود دارد. از نظر ارتقاء وجهه حرفه‌ای شخصی، اهمیت یک کارت ویزیت خوب، به اندازه‌ی پوشیدن لباس است و برای اینکه درجه اهمیت به همراه داشتن آن برای تمامی خوانندگان محترم، به یک اندازه جا افتاده‌باشد، باید بگویم که اگر بدون ‌همراه داشتن کارت‌ ویزیت از منزل یا محیط کارتان خارج می‎شوید، مانند آن است که عریان در انظار عمومی ظاهر شده‌اید. اکنون اگر به اشتراکی در اهمیت موضوع رسیده‌ایم، می توانیم چند مورد را با هم به بررسی بنشینیم.
۱ـ مهم نیست که کارآفرین هستید یا کارمند یا حتی یک متخصص آزاد، حتماً کارت ویزیت داشته‌ باشید و همیشه آن را همراه خود آماده ارائه نگه‌دارید.
۲ـ کارت ویزیت خود را در جایی نگهداری کنید که بتوانید آن را در سریع‌ترین زمان ممکن خارج کرده و ارائه نمایید. کسانی که کارت ویزیت خود را در کنج کیف، داخل سال‌نامه یا دفتر یادداشت و یا میان انبوه پول‌های ته‌جیب‌شان نگه‌داری می‌کنند و هنگام اضطرار، جستجو برای یافتن را آغاز می‌نمایند، فرصت طلایی ایجاد یک دیدگاه خوب در مخاطب را از دست می‌دهند. برای کارت ویزیت خود حتماً یک کیف یا جعبه مناسب تهیه کنید و آن را در جیب‌تان بگذارید.
۳ـ در شروع دیدارهایی که می‌تواند منجر به برقراری ارتباط کاری شود، اول کارت ویزیت‌تان را با رعایت آداب، تقدیم کنید.
۴ـ هرگز از کارت‌های ویزیتی که ابعاد غیرمعمول دارند استفاده نکنید. کارت ویزیت‌های خیلی کوچک یا با شکل‌های ناشناخته، جدیت و اهمیت ارائه‌کننده را در ذهن مخاطب از میان می‌برد و کارت ویزیت‌های بزرگتر از اندازه استاندارد، مخاطب‌تان را با مشکل نگه‌داری مواجه می‌سازد.
۵ـ اگر صاحب یک کسب ‌و ‌کار اینترنتی هستید، کارت ویزیت برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک کارت ویزیت خوب می‌تواند دری به روی ورود گروهی از مخاطبان به پایگاه‌های کسب و کارتان در فضای مجازی باز کند.
۶ـ از عکس پرسنلی خود بر روی کارت به هیچ وجه استفاده نکنید.
۷ـحتی الامکان می‌توانید از طرح‌های ساده استفاده کنید.
۸ـ رسالت کارت ویزیت، انتقال اطلاعات تماسی شما به مخاطب‌تان می‌باشد. از نوشتن مطالب غیر ضروری بر روی کارت خودداری نمایید.
۹ـ سعی کنید اطلاعات تماسی آورده‌شده بر روی کارت ویزیت، کامل باشد. نام و نام خانوادگی کامل، نام جایگاه شغلی و سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، تلفن، آدرس پستی، آدرس اینترنتی و … همه و همه اطلاعاتی هستند که باید بر روی کارت ویزیت آورده شوند.
۱۰ـ هرگز با خودکار بر روی کارت ویزیت اطلاعات جدید اضافه نکنید یا دست به اصلاح نزنید. اگر تغییری در اطلاعات تماسی‌تان به‌وجود آمده‌است، کارت ویزیت خود را اصلاح کنید و آن را دوباره چاپ و آماده ارائه نمایید.
۱۱ـ خطا در چاپ اجتناب‌ناپذیر است. کارت‌های ویزیت را پیش از قراردادن در کیف یا جاکارتی، تک به تک بازنگری کنید، اگر کارتی مشکل چاپی دارد، آن را کنار بگذارید، چرا که ارائه چنین کارتی به مخاطب می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصتی باشد که قرار بود آن کارت خلقش کند.
۱۲ـ اصراری به داشتن کارت‌های دو زبانه نداشته‌باشید. اگر احتمال می‌دهید با مخاطبانی روبرو شوید که زبان فارسی، مناسب جهت برقراری ارتباط با آنها نیست، کارتی مجزا به زبان انگلیسی یا زبانی مناسب برای آن‌ها آماده ارائه، به‌همراه داشته‌باشید.
۱۳ـ اگر عضو یک سازمان هستید، ضروری است طرح کارت ویزیت‌تان هم‌خوانی کامل با هویت سازمانی داشته‌باشد. از این رو هرگز خودسرانه به طراحی و چاپ کارت ویزیت اقدام نکنید. بلکه مسئولیت آن را به واحد روابط عمومی یا هر بخش مسئول دیگر واگذار نمایید.
۱۴ـ اگر چنانچه وب سایت شخصی‌تان یا سازمانی که در حال کار در آن هستید قابل دسترسی نیست، تا زمان راه اندازی کامل وب سایت، از به‌کار بردن آدرس آن در کارت ویزیت خودداری نمایید.
۱۵ـ کارت‌هایی که در آن‌ها آدرس پستی کاملی آورده شده‌باشد، قابل اعتماد‌تر هستند.
۱۶ـ اگر عضو سازمانی هستید، نشانه و نوشته آن سازمان را در بخشی مناسب از کارت قرار دهید و زمینه کاری سازمان را بنویسید. البته اگر نکته شماره ۱۳ را به درستی رعایت کرده باشید، این موضوع خود به خود انجام یافته‌ است.
۱۷ـ کارت‌های افقی در فرهنگ ما جا افتاده‌تر از کارتهای عمودی هستند. جز برای کسب و کارهایی معدود، استفاده از کارت‌های عمودی توصیه نمی‌شود.
۱۸ـ با توجه به زیرساخت‌های فرهنگی حاکم بر دنیای کسب‌و‌کار در ایران، ارائه‌ی آدرس شبکه‎های اجتماعی مختلف در کارت ویزیت پیشنهاد نمی‎شود. به‌جای آن، می‌توانید صفحه تماس وب سایت‌تان را تکمیل نموده و کاربر را به پایگاه‌های خود در شبکه‌های مختلف اجتماعی راهنمایی کنید.

برای اطلاع ازقیمت کارت ویزیت اینجا را کلیک کنید.

مرکزچاپ دیجیتال سپهر


ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۱۷ بعداز ظهر
پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱ ظهر
88474796

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه چاپ و طراحی دارید ؟

آیا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟

لطفا اطلاعات معتبر وارد کنید ثبت نام شما با موفقیت انجام شد