چاپ روی پارچه چیست؟

چاپ روی پارچه چیست؟

با رشد روز افزون تکنولوژی، تغییرات بسیاری در صنعت چاپ به وجود آمده است. همچنین نیاز به تنوع در مد و دکوراسیون، همیشه افراد را به خلق ایده‌های جدید وادار کرده است. چاپ روی پارچه که به شکل دیجیتال انجام می‌گیرد صنعت جدیدی است که کاربردهای آن را می‌توان در دیزان داخلی و طراحی لباس و همچنین طراحی انواع شال و روسری مورد مشاهده نمود. بنابراین خلق تنوع، یکی از دلایلی است که صنعت چاپ روی پارچه را بیش از پیش مورد توجه عموم قرار داده است. در این مقاله سعی ما بر این است که بتوانیم این صنعت جدید را با ارائه جزئیات به شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید…

 

چاپ روی پارچه:

چاپ پارچه ترکیبی از استفاده از مواد شیمیایی و دستگاه‌های مکانیکی است که به صورت دیجیتالی صورت می‌گیرد و امروزه به گرایشی از تخصص هنر تبدیل شده است.

در چاپ روی پارچه آن چه که شما در سیستم خود طراحی می‌کنید از دستگاه به روی پارچه منتقل می‌شود.

هنر چاپ روی پارچه برای اولین بار در کشور چین مورد استفاده قرار گرفت و بعنوان یک اختراع دنیای هنر را متحول کرد. در ابتدا رنگ‌ها با استفاده از غلطک های چوبی به روی پارچه منتقل می‌شدند.

امروزه دستگاه‌های چاپ پارچه قدیمی جای خود را به دستگاه‌های دیجیتال فوق پیشرفته داده است و این امر باعث شده که این صنعت پیوسته درحال پیشرفت باشد. صنعت چاپ پارچه انجام بسیاری از کارها را در ساخت لوازم گوناگون ساده‌تر کرده است.

 

به عنوان مثال، شاید دوست داشته باشید تصویر خود را بر روی تی‌شرت به چاپ برسانید. یا در مقیاس‌های بزرگتر فرآیند چاپ، ایده‌های خود را بر روی پارچه‌های خاص پیاده کنید. تصور کنید برای راه‌اندازی یک نمایشگاه چاپ پارچه نیاز به طرح‌های متنوعی دارید. به راحتی با دستگاه‌های دیجیتال می‌توانید تمام نیازهای خود را مرتفع سازید. برای مثال چاپ بر روی پرده، انواع کوسن، روتختی، روسری، مانتو و تی شرت وسایر موارد دیگر خدماتی است که دنیای مدرن امروز به ما ارائه می‌دهد.

انواع چاپ روی پارچه:

چاپ پارچه به دو دسته ی کلی تقسیم می شود:

چاپ پارچه سنتی: در این نوع چاپ تمامی مراحل اعم از رنگرزی تا خشک کردن طرح چاپی به صورت دستی صورت می گیرد.

چاپ مدرن: این نوع چاپ به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود و به چاپ دیجیتال نیز معروف است. در این نوع چاپ روی پارچه تمامی مراحل از انتقال طرح تا مرحله تحویل پارچه به صورت تمام اتوماتیک انجام می گیرد. چاپ روی پارچه به صورت چاپ دیجیتال از روش های مدرن چاپ به شمار می رود.

دستگاه‌های چاپ روی پارچه هیچ‌گونه محدودیتی در طرح و رنگ ندارند. امروزه امکان چاپ بر روی انواع پارچه‌ها مقدور است، اما بهترین نوع پارچه ساتن شناخته شده است. قبل از اینکه فرآیند چاپ به انجام برسد یک پارچه به صورت آزمایشی طرح زده می‌شود تا مدت زمان آماده‌سازی آن در دستگاه مشخص شود. دستگاه‌های چاپ روی پارچه تا اندازه 160 سانتی متر قابلیت طراحی و نقش زدن را دارند. یکی از چاپ‌های مدرن امروزه چاپ دیجیتال نام گرفته است. این عملیات در دستگاه‌های پیشرفته این امکان را فراهم کرده است که پارچه‌هایی با ابعاد 150 و 200 سانتی‌مترو پارچه‌های به صورت رولی و طاقه‌ای را به چاپ برساند.

چاپ دیجیتال پارچه

در چاپ دیجیتال پارچه، همانطور که از نامش پیداست تمام فرایند رنگرزی از صفر تا صد به صورت اتوماتیکی انجام می گیرد. دستگاه‌های پیشرفته پس از این که برنامه و طرح مورد نظر به آن‌ها داده می شود دقیق‌ترین و ظریف‌ترین نقش‌ها را بر روی پارچه به نمایش می‌گذارند. به لطف این فناوری جدید و پیشرفته شما شاهد رنگ بندی میلیونی بر روی کار مد نظر خود خواهید بود. تمام کار این دستگاه به صورت رایانه‌ای به انجام می رسد؛ یعنی کافی است طرح و رنگ مورد نظر به دستگاه داده شود تا پارچه رنگ شده و خشک شده در اختیار شما قرار گیرد. رنگ‌های چشم نواز چشم هر بیننده‌ای را خیره می کنند.

 


ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۱۷ بعداز ظهر
پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱ ظهر
88474796

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه چاپ و طراحی دارید ؟

آیا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟

لطفا اطلاعات معتبر وارد کنید ثبت نام شما با موفقیت انجام شد