فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال جاری ۲۱۶مجوز محتوایی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برای صادرات محصولات چاپی به حجم ۲۰۷۴تن به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، ترکمنستان برای واحدهای چاپی استان قزوین صادر شده است.

او ادامه داد: محصولات صادراتی از جمله مواد غذایی، بهداشتی و صنعتی که برای صادرات بسته بندی می شوند برای بسته بندی ها از جمله کارتن، لیبل، سلفون، قوطی و بروشورهای تبلیغی و… استفاده می کنند که پیش از چاپ باید مجوز محتوایی دریافت کنند و صدور این مجوزها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: از آنجایی که استان قزوین یک استان صنعتی با شهرک ها و کارخانجات متعدد است این موضوع از اهمیت  ویژه ای برخوردار است.

اسماعیلی گفت: امروز هنر چاپ از جایگاه ویژه‌ای در سطح تولید و صنعت کشور برخوردار است و با توجه به این موضوع، باید برای حل مشکلات این حوزه تلاش کنیم.

او افزود: هم اینک ۱۴۴واحد چاپی در استان قزوین فعالیت دارند و قزوین از استان‌های پیش‌رو در عرصه چاپ و بسته بندی محسوب می‌شود.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اینکه این صنعت با ۲وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبط است باید با هماهنگی و همکاری بیشتر برای حمایت از این حوزه اقدام کنیم. در حال حاضر نداشتن اتحادیه مستقل برای چاپخانه ها مهمترین مشکل حوزه چاپ در استان قزوین است که با همکاری سازمان صمت در حال پیگیری و حل این موضوع هستیم.


ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۱۷ بعداز ظهر
پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱ ظهر
88474796

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه چاپ و طراحی دارید ؟

آیا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟

لطفا اطلاعات معتبر وارد کنید ثبت نام شما با موفقیت انجام شد