چرا دیجیتال؟

فرآیند چاپ و تصویر پردازی دیجیتال قوانین ارتباط بصری  را تغییر داده است. ایجاد کارهای چاپی اصلی  یا تولید مجدد، خصوصاً  به صورت رنگی و در اندازه های بزرگ برای عکاسان و هنرمندان کاری پرهزینه و دشوار است.
چاپ افست معمولی و دیجیتالی
لیتوگرافی افست: در زمینه تکثیر چاپ هنری متداول است، در حالی که از  لحاظ فنی یک فرآیند هنری محسوب نمی شود. معمولاً در مقیاس های بزرگ به کار رفته و هزینه ها را کاهش می دهد. پوسترها، بروشورها، مجلات و روزنامه ها همه روزه به همین روش چاپ می شوند.افست بخشی از واژه هایی است که اصل انتقال تصویر از صفحه چرخشی به یک غلتک بالشتکی  را پیش از انتقال نهایی به کاغذ، توصیف می کند. به دلیل تشابه اطلاعات و قرار گرفتن هر دو در طبقه بندی Planographic، گاهی لیتوگراف های هنری برای مجزا شدن از چاپ های تجارتی نوع افست، لیتوگراف های اصلی نامیده می شوند.
افست دیجیتالIndigo/:  یک فن جدید چاپ در این جا وجود دارد که عمدتاً تجارتی است اما از نقطه نظر هنری، افست رنگی دیجیتال محسوب می شود. Indigo در واقع از یک شرکت Dutch آمده است، اما هم اکنون بخشی از HP به شمار می رود.
Indigo برای چاپ یک تصویر، از یک سیستم حرارتی افست و یک تصویر پرداز لیزری خصوصاً جوهر مایع(ElectroInk)استفاده می کند. عملکرد آن از ابتدا تا چاپ نهایی کاملاً دیجیتالی است،  یعنی این که هیچ گونه فیلم، ابزار تصویر پردازی،  صفحه فلزی، مواد شیمیایی عکس و دستگاه فشار وجود ندارد.
دستگاه HP Indigo Press درفروشگاه های چاپ به راحتی یافت می شود، خروجی آن می تواند هر چیز و در هر زمینه ای باشد. کیفیت Indigo مشابه لیتو است با این تفاوت که کارهای چاپی را با رنگ های کامل در زمان کوتاه تری(100 تا 500 یک میانگین مطلوب است) انجام می دهد. به دلیل تمام دیجیتالی بودن آن، هر قطعه می تواند منحصر به فرد باشد. یعنی این که شما می توانید اجرای یک کار چاپی را سفارشی کنید؛ اسامی، زبان ها یا حتی تصاویر می توانند در هر قطعه چاپی تغییر کنند. این یک روش جدید و بسیار مفید برای چاپ کاتالوگ ها، تقویم ها، بروشورها و کارت های دعوت و غیره در یک نمایشگاه است.
هزنیه(Cost)
کارهای چاپی دیجیتال باید با برنامه ریزی و بر حسب نیاز صورت پذیرند. شما می خواهید برای آزمایش از یک تصویر یا یک ورقه فروش چاپ بگیرید؟ مشکلی نیست. در مورد 100 عدد چاپ چطور؟ بازهم مشکلی وجود ندارد. در مقایسه، در روش های ایجاد چاپ های متعارف و غیر دیجیتالی باید تمام کار چاپی  به یکباره اجرا و ارایه شوند. در نتیجه انبوهی از کاغذهای چاپ شده به وجود آمده و هزینه زیادی صرف آنها شده است.
سازگاری و ثبات
از آنجای که فایل های دیجیتالی مبدأ، روی هارددیسک های کامپیوتر یا رسانه دیجیتالی دیگری ذخیره می شوند، کاربرد آنها در هر زمانی امکان پذیر بوده و نتایج حاصله یکسان خواهند بود( بر فرض این که رسانه، جوهر ها، نرم افزارها و سخت افزار تغییر نکرده باشند). از لحاظ تئوری می توان گفت که اولین و آخرین کار چاپی در طول یک دوره ده ساله کاملاً  یکسان به نظر می رسند.
انباره(Storage)
آثار هنری دیجیتالی در زمان ذخیره سازی، فضای فیزیکی اندکی را روی دیسک اشغال می کنند. اگر اطلاعات دیجیتالی دست نخورده باقی  بمانند و روشی برای خواندن آن ها وجود داشته باشد فایل های دیجیتالی می توانند دوام و پایداری بسیار زیادی داشته باشند. مزیت دیگر برای هنرمندانی است که با رسانه های متداول کار می کنند. آن ها می توانند اطلاعات اصلی و مهم خود را برای کاربردهای بعدی اسکن و ذخیره کنند. این کار نه تنها باعث ایمنی می شود بلکه هنرمندان می توانند بدون نگرانی اطلاعات اصلی خود را حفظ کرده و کارهای چاپ شده را به فروش برسانند.
اندازه های بزرگ تر
اندازه و حجم دیجیتال به راحتی پشتیبانی می شود، خصوصاً  با چاپگرهای جوهر افشان Wide-format که در مدل های five dr six feet و four ارایه می شوند؛ چاپگرهای grand-format اغلب کاربردهای تجارتی دارند. در فرآیند چاپ روی کاغذهای roll  یا توپی، طول یک تصویر تنها به نرم افزار چاپگر محدود می شود. حتی می توان برای چاپ های بزرگتر، تصویر را در قطعات جدا اسمبل و مرتب کرد، البته همان فایل دیجیتالی مبدأ را می توان تغییر دارد یا بزرگ و کوچک کرده و در اندازه های مختلفی چاپ کرد.


ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۱۷ بعداز ظهر
پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱ ظهر
88474796

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه چاپ و طراحی دارید ؟

آیا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟

لطفا اطلاعات معتبر وارد کنید ثبت نام شما با موفقیت انجام شد