تولید کنندگان کاغذ نیازمند کمک دولت برای عبور از بحران

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا معتقد است؛ قیمت کاغذ در ماه‌ های ‌آینده روند صعودی خواهد داشت و دولت می‌ تواند در این بازه زمانی با تسهیل شرایط کار برای تولیدکنندگان کاغذ مانند کاهش یا تعدیل نرخ مالیات و اختصاص ارز به واردات مواد اولیه کاغذ برای تولیدکنندگان داخلی به عبور از این بحران کمک کند.

ابوالفضل روغنی، رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به وضعیت فعلی کاغذ در بازار گفت: تاثیر نرخ ارز بر قیمت کالاهای مختلف را باید پذیرفت؛ زیرا بخواهیم یا نه هرگونه تغییر در نرخ نهاده‌های تولید بر قیمت تمام شده تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

 وی با بیان اینکه نرخ ارز هم اکنون یکسان شده است، گفت: ممکن است ارز دولتی برای برخی از اقلام مانند دارو و غذا همچنان داده شود، ولی بعید می‌ دانم به حوزه کاغذ داده شود، بنابراین طی ماه‌ های آینده بازار شاهد تورم بیشتری خواهد بود.

روغنی در ادامه افزود:‌ اگر به روند واردات کاغذ نگاهی داشته باشیم که با ارز آزاد وارد می‌شود، طبیعی است که با افزایش نرخ ارز، با صعود قیمت در این بخش مواجه خواهیم بود و در زمینه تولید کاغذ داخلی نیز چون برخی از مواد تولید از خارج کشور وارد می‌شود، شاهد افزایش قیمت هستیم. از آنجایی که خمیر کاغذ باید وارد کشور شود و لوازم مرتبط با تکنولوژی تولید، شامل قطعات و اقلام مصرفی دیگر نیز وارداتی است، طبیعتا این موضوع بر قیمت کاغذهای داخلی نیز تاثیرگذار است.

 رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا تاکید کرد: ما بخواهیم یا نخواهیم، بطور ظالمانه‌ای تحریم هستیم و ورودی ارز به کشور کم است. ما با یک تنگنا و فشار و ریاضت ورود ارز به کشور مواجه هستیم و وقتی این مشکل وجود دارد، به همه بخش‌های کشور شامل بخش دارو و درمان، لوازم خانگی، مصالح ساختمانی، نشر و مطبوعات فشار وارد می‌شود.

 

 


ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۱۷ بعداز ظهر
پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱ ظهر
88474796

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه چاپ و طراحی دارید ؟

آیا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟

لطفا اطلاعات معتبر وارد کنید ثبت نام شما با موفقیت انجام شد