چاپ سابلیمیشن

چاپ پارچه سابلیمیشن:

در این نوع چاپ ابتدا طرح مورد نظر شما روی کاغذ مخصوصی چاپ می شود و به وسیله حرارت روی پارچه منتقل می شود. برای بهتر شدن کیفیت چاپ باید به نوع پارچه و کاغذ انتقال طرح توجه داشت. بنابراین هر چه جنس این دو بهتر باشد جزئیات چاپ بهتر قابل مشاهده است و همچنین رنگ آن در برابر شستشو با دوام تر است.

در این روش با فرایند تصعید (تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز) عمل چاپ با ماندگاری بالا روی کلیه الیاف پلی استر، پلی استر ویسکوز و غیره انجام می‌شود. نام دیگر این چاپ ترانسفر است

در واقع سابلیمیشن به فرایندی اشاره دارد که در آن ماده بدون اینکه در حالت مایع باشد با دمای بالا و فشار زیاد از حالت جامد به حالت گاز منتقل گشته و سپس به روی سطح محصول (پارچه) منتقل می گردد. چاپ سابلیمیشن معمولا شامل استفاده از یک چاپگر دیجیتال برای چاپ تصاویر بر روی کاغذ مخصوص سابلیمشن با جوهر مخصوص است.

نکات مهم درباره ی چاپ سابلیمیشن :

 

پارچه مناسب جهت چاپ سابلیمیشن

برای چاپ سابلیمیشن از هر نوع پارچه ای ( ساتن ، مخمل ، پورشه ، نیو ناپلی ، حریر و ... ) می توان استفاده کرد، فقط پارچه تهیه شده نباید 100 در 100 نخی باشد و درصدی پلی استر مورد نیاز چاپ سابلیمیشن است ، هر چه میزان پلی استر بیشتر باشد چاپ سابلیمیشن کیفیت مطلوب تری خواهد داشت ، از طرفی رنگ پارچه باید روشن باشد، در این نوع چاپ دست شما در طراحی کاملا باز است و میتوانید حتی پس زمینه کار را هم به سلیقه خود داشته باشید که در برخی دیگر از انواع چاپ پارچه این ویژگی وجود نداشت و این یکی از مزایای چاپ پارچه به روش سابلیمیشن است .

چاپ سابلیمیشن را در چه بخش هایی می توان استفاده نمود ؟

چاپ سابلیمیشن دنیای وسیعی از محصولات را در بر میگیرد . به عنوان مثال :

 

 

 


ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ صبح الی ۱۷ بعداز ظهر
پنجشنبه ها ۸:۳۰ الی ۱ ظهر
88474796

آیا نیاز به مشاوره و راهنمایی در زمینه چاپ و طراحی دارید ؟

آیا نیاز به مشاوره با کارشناسان ما دارید ؟

لطفا اطلاعات معتبر وارد کنید ثبت نام شما با موفقیت انجام شد